Vijesti

Članak, vijesti i aktuelnosti

DRUGA FUDBALSKA LIGA RS – ZAPAD: Oslabljeni do dragocenih bodova

Iako bez nekolicine standardnih prvotimaca fudbaleri Željezničara uspeli su da se domognu dragoceni bodova. Domaći su krenuli ofanzivno a plod takve igre bio je efektan pogodak Omerčića već u 9. minutu. Praktično od tog trenutka igralo se na jedan gol jer su gosti prepustili inicijativu domaćinu koji d 25. minutu dolazi do drugog gola. Slobodan udarac sa dvadesetak metara izveo je Đuričić, nespretno je intervenisao Dulić, a Kozomara u želji da izbaci loptu u polje smestio je u gol.

Međutim, ulaskom Trivića a nešto kasnije i Bilala u drugom poluvremenu gosti su preuzeli inicijativu i naterali domaćina da se brani. Željina dobro postavljena odbrana popustila je u 77. minutu kada je Trivić uspeo da matira Gavranića. Imali su nakon ovog gola i domaći dve-tri prilike ali napadaći su se proisno obrukali.
ŽELJEZNIČAR- ŽUPA 2:1 (2:0)

Strelci: 1:0 Omerčić 9, 2:0 Kozomara 25. (autogol) 2:1 Trivić 77. minut Stadion „15. april“. Gledalaca 200. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor) 7 ,5. Žuti kartoni: Đorđić, Delić, Mihajlović, (Željezničar), Kozomara, Ostojić, N. Mihajlović (Župa).

ŽELJEZNIČAR: Gavranić 7, Šućur 7 ,Omerčić 7,5, Mašić 7, Đorđić 7, Stjepanović 7, (od 74. Janjić -),Lazić 7, (od 89. Hidić-) Mihajlović 8, Đurićić 7, Kvržić 7,5 , Delić 7 (od 85. Skopljak-).

ŽUPA: Dulić 6,5, Đ. Mihajlović 6 (od 46. Trivić 7), Kovačević 6, Kozomara 65, Ostojić 7, Vulin 6,5, Čolić 7, N. Mihajlović 6,5, Tomić 6, (od 62. Bilal 6, 5), Brkić 7, Zelenika 6,5.

Igrač utakmice Savo Mihajlović (Željezničar) Doboj.